تبلیغات
هیات مکتب الشهداء-تهرانسر - جنبش فدائیان امام هادی(ع)-متن ادبی درباره امام هادی(ع)-ارسالی از سودابه مهیجی
هیات مکتب الشهداء-تهرانسر
گزارشی از برنامه ها، عملکرد و تولیدات هیات

صفات تو را بر شمردن، همه ی صفات تو را " هدایت" دانستن، تو را منجی بی هدایتی ها خواندن، تمام ارادتی ست که از ما ساخته است. پس هر لطافتی که در جهان رخ می دهد جانشین توست. هر عنایتی که نازل می شود از هدایت توست. که تو باران و دریا و کهکشانی... که تو همه ی مژده های رهایی، همه ی نشانه های راه راستی... همه ی شمع های روشن در هر کجای عالم، همه ی چراغ های فروزان در گوشه و کنار جهان، این ها همه تو هستی. تو آفریده شدی تا "هادیِ" همواره ی انسان باشی.


از من تا تو راه درازی ست. تا تو که همه ی ارتفاع آسمان و افلاکی و هیچ نسبتی با منِ دغدغه های زمین گیر نداری. اما تو به من نزدیکی. تو ای مثل خداوند، قریب! نزدیک بی پناهی های من و راه گم کردگی هایم هستی. تو تا من به آسانی می آیی و دستم را در دستِ پاورچین نور می گذاری، هر گاه که شب می شوم  و جاده را از هیچ زاویه ی حدس و ترس نمی توانم ببینم. تو دادرسِ ستم های من بر خویشتن! تو راهنشانِ هدایت محتوم! رها نمی کنی مرا... مرا که در همه ی گام ها صدای قدم های بشارت دهنده ات را می خواهم. مرا که در همه ی نیت ها، عطر تایید تو را آرزو دارم.

از هر هجای نام تو می توان همیشه گل های باورهای آسمانی چید و در باغچه ی دل کاشت. نامت پر از صراط حق است. پر از هیاهوی شادیِ به منزل رسیدن. تنها از تو بر می آید که با نام نه چندان طولانی خویش تمام روزهای عمر مرا در شناسنامه ی رستگاری بنویسی. تنها از تو بر می آید که کبوترانِ آشیان گم کرده را بی هراس زمستان با مهارت نام خویش روانه ی امن و سعادت کنی. اگر حقایقِ نام تو را بیاموزم سراسر من روح رهایی خواهد شد آن سان که می توانم امید داشته باشم تمام معجزات نیک از دور چهره ام را بشناسند و به خانه ام بیایند.

تو را یافته ام. حس می کنم که ترس را دیگر بلد نیستم. آموخته ام که هراس، دیوار به دیوار بی اعتقادی ست. من که در آغوش ایمان، تو را دیدار کرده ام چه دارم برای هراس؟... حقیقت به چهره ی تو نزدیک است. همان چهره ای که برایش هیچ تفسیر، هیچ شرحی جز" تو" نیست. چهره ای که "هدایت" است. " عنایت" بی دریغ عشق با آدمیان است.

 کبود گریه می کنم. کبود نمازهایم را بر لب می آورم. چرا که رنگ شهادت تو کبود است. نه روز است و نه شب... تو ایستاده ای بر پهنه ی زمان... و قامت تمام نمای شهادت، رسوا کننده ی همه ی ظالمان جهان است. تو اینک لب فروبسته ای از سخن گفتن با عالیمان. تو دیگر خسته و دلگیر از زمین کوچیده ای... در آسمان ها به نظاره ی مردمِ پس از خود سکوت کرده ای. سکوتت سرخ است و تمام صداهای آگاهی را بضاعت دارد. سکوتت بی کلامِ وحی است که تمام واژگان را به رخ هیاهوی بی دلیل انسان می کشد. اگر سکوت کنیم صدای تو را می شنویم که هنوز هدایت ما را خیر خواهانه می گوید. و نور که با اجازه ی تو منتشر می شود تمام راه های درستِ رسیدن را تا ابد دامن می زند...

سودابه مهیجی
طبقه بندی: جنبش فدائیان امام هادی النقی(ع)، 
درباره وبلاگ

هیات مکتب الشهداء در سال 1384 در تهرانسر شروع به فعالیت نمود.
این هیات در کنار برگزاری مراسمات مذهبی در مناسبت های حزن و سرور اهل بیت(ع)، اقدام به فعالیت های فرهنگی دیگر نیز نموده است. از آن جمله می توان به برگزاری اردوهای درون و برون شهری، ایجاد چند پایگاه در اینترنت، برگزاری مسابقه شعر آیینی، تولید نرم افزارهای دینی و ... اشاره نمود.
این پایگاه جهت اطلاع رسانی از برنامه ها، فعالیت ها و تولیدات این هیات راه اندازی شده است.
×××
جهت واریز کمک های مردمی می توانید از طریق شماره حساب بانک قرض الحسنه رسالت به نام هیات مکتب الشهدا شماره حساب:
522-2778152-1 و شماره کارت:
5041721028010826
اقدام نمایید.
موضوعات
پایگاه های هیات مکتب الشهداء
نظر سنجی هیات
نظرتان در مورد روند و سطح فعالیت های هیات مکتب الشهداء-تهرانسر چیست؟

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
وصیت نامه شهدا
پیوند های روزانه
لوگوی دوستان

 پایگاه تخصصی مدح و مرثیه

 پایگاه تخصصی روضه و مقتل

 پایگاه نوحه و سبک های مداحی

کتاب موبایل حسینیه-مدح و مرثیه

 پایگاه اطلاع رسانی هیات مکتب الشهداء-تهرانسر

 کارگاه مجازی شعر آیینی حسینیه

 اشعار استاد علی اکبر لطیفیان

 
قالب وبلاگ