تبلیغات
هیات مکتب الشهداء-تهرانسر - گزارشی از حاشیه ها و متن هیئت شهادت امام جواد(ع) 1392/7/13
هیات مکتب الشهداء-تهرانسر
گزارشی از برنامه ها، عملکرد و تولیدات هیات
نوشته شده در تاریخ جمعه 19 مهر 1392 توسط شاهد

محمد حسین امیری

اولین جلسه در اولین ماه از اولین فصلِ شش ماهه ی دوم سال حماسه ی سیاسی و اقتصادی، با موضوعی کاملاً سیاسی:«نرمش قهرمانانه». سخنان اخیر حضرت آقا درباره ی این منش سیاسی و سفر پرزیدنت روحانی به نیویورک و ماوقعی که در این سفر به وقوع پیوست، ما را به سمتی برد که از این موضوع سخن به میان آوریم. تحلیل هایی که حجت الاسلام مطلّبی بیان می نمود، فکر شده، مستند و قابل تامل بود. تحلیل هایی درباره سفر روحانی، قیاس نرمش قهرمانانه با صلح حدیبیه، بحث دیدار خصوصی آقا با روحانی چند ساعت قبل از سفر و چند نکته درباره تغییر مولفه های قدرت و این که امروز ایران در قدرتمندترین دوره زمانی خود تا به امروز قرار دارد. بحث ها  به خوبی مطرح می شد و تا آن جایی هم که من به اطرافیان نظر کردم، تقریباً همه از بحث راضی بودند، فارغ از این که موافق رای سخنران بودند یا نه. خلاصه سخنرانی دلچسب و به جایی بود و مشخص بود حاصل زحمات فراوان است.

اما قبل از سخنرانی و قبل از بیان احکام و قبل از قرائت قرآن، باید به تزئینات اشاره کرد. دوستان اجرایی حدوداً از ساعت 4 به منزل آقای شریعتی آمده بودند و مشغول نصب پارچه ی سیاه و سیستم صوت و تصویر بودند. هر چند سیستم تصویر، علی رغم تلاش فراوان دوستان ِ مجریه و آقا مرتضی شریعتی به ثمر ننشست، اما هم مداح هم سخنران و هم همه بچه ها اذعان داشتند که صدا بسیار عالی بود و کمترین ایراد را داشت و آقای محمد احمدی در اولین تجربه اش در پشت فرمانِ صوت همه را راضی نمود. برنامه ی 6 ماهه ی دوم نیز که به همت آقای عطایی تدوین شده بود، چاپ شد و در دسترس مخاطبین عزیز قرار گرفت.

 بعد از تزئینات قرائت دسته جمعی قرآن و تفسیری کوتاه از سوره ی حمد توسط آقا امیر حسین صمدیان. پس از آن هم خود آقا امیرحسین احکامی درباره تقلید بیان کرد. پس از آن چای و بعدش سخنرانی. عهده دار روضه هم حاج آقا مطلّبی بود و بعدش آقا محسن مطلّبی سینه زنی را شروع کرد به میانداری حاج آقا امانی و مجید صمدیان.

در همین بین بود که من و علی آقا کاظمی به سرعت به سراغ تدارکات برای شام رفتیم. عدس پلوی درجه یک به همت حاج خانم مطلّبی. گروه کودکانِ هیات گرد هم به رهبری فرشید و فرشاد، به یاری  ما در امر تدارکات شام آمدند.

همه ی برنامه های تیم اجرایی- به جز تصویر – اجرا شد و اولین جلسه ی تیم اجرایی جدید در حد معقول و مقبولی برگزار گردید. باشد که این رویه ادامه یابد. 
طبقه بندی: گزارش و حاشیه جلسات هیئت، 
درباره وبلاگ

هیات مکتب الشهداء در سال 1384 در تهرانسر شروع به فعالیت نمود.
این هیات در کنار برگزاری مراسمات مذهبی در مناسبت های حزن و سرور اهل بیت(ع)، اقدام به فعالیت های فرهنگی دیگر نیز نموده است. از آن جمله می توان به برگزاری اردوهای درون و برون شهری، ایجاد چند پایگاه در اینترنت، برگزاری مسابقه شعر آیینی، تولید نرم افزارهای دینی و ... اشاره نمود.
این پایگاه جهت اطلاع رسانی از برنامه ها، فعالیت ها و تولیدات این هیات راه اندازی شده است.
×××
جهت واریز کمک های مردمی می توانید از طریق شماره حساب بانک قرض الحسنه رسالت به نام هیات مکتب الشهدا شماره حساب:
522-2778152-1 و شماره کارت:
5041721028010826
اقدام نمایید.
موضوعات
پایگاه های هیات مکتب الشهداء
نظر سنجی هیات
نظرتان در مورد روند و سطح فعالیت های هیات مکتب الشهداء-تهرانسر چیست؟

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
وصیت نامه شهدا
پیوند های روزانه
لوگوی دوستان

 پایگاه تخصصی مدح و مرثیه

 پایگاه تخصصی روضه و مقتل

 پایگاه نوحه و سبک های مداحی

کتاب موبایل حسینیه-مدح و مرثیه

 پایگاه اطلاع رسانی هیات مکتب الشهداء-تهرانسر

 کارگاه مجازی شعر آیینی حسینیه

 اشعار استاد علی اکبر لطیفیان

 
قالب وبلاگ